Porady
Wymiana oleju - przed czy po wyjeździe wakacyjnym?
Do przeglądu okresowego twojego samochodu pozostało około 2000 km, a za tydzień jedziesz na urlop w czasie którego zrobisz ok. 4 000 km? To, że olej trzeba wymieniać regularnie nie ulega wątpliwości – ale zrobić to przed wyjazdem czy po powrocie?
Lato to test ostateczny dla układów klimatyzacji
Do kalendarzowego lata zostało niewiele ponad miesiąc. Tak samo niewiele czasu upłynie do rozpoczęcia ostatecznego testu dla samochodowych układów klimatyzacji i chłodni.
Jak uzyskać dotację na stworzenie lub rozwój warsztatu
Rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój wymagają inwestycji. W przypadku działalności na wsi lub w małym mieście (do 20 000 mieszkańców) możliwe jest skorzystanie ze wsparcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Wymiana paska zębatego i pomocniczego paska napędowego
Volkswagen Transporter 2.0 TDI z silnikiem z układem zasilania typu Common Rail (CAAA) – wymiana paska zębatego i pomocniczego paska napędowego.
Co zrobić ze zużytym akumulatorem oraz baterią?
Akumulator i bateria to towary szczególne, więc ich utylizacja podlega dodatkowym uregulowaniom. Dlatego też warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, by uniknąć przykrych konsekwencji niepoprawnej utylizacji.
Jak działa komputer pokładowy?
Wskazuje, kiedy pojechać na stację benzynową, podpowiada jak jeździć ekonomicznie, nieraz chwaliłeś się kolegom wynikiem, który wskazał. Czy jednak na pewno wiesz jak działa i na jakiej zasadzie podaje wartości? Przedstawiamy kilka istotnych faktów na temat komputera pokładowego.
6 najczęstszych objawów awarii przewodów zapłonowych
Niesprawność przewodów zapłonowych to dość poważna, jednak stosunkowo łatwa w naprawie awaria. Wskazanie przyczyn usterki nie będzie problemem, jeśli wnikliwie będziesz obserwować jej objawy. Niektóre z nich mogą Cię zaskoczyć!
Uszkodzenia kół pasowych - reklamacja
Zjawisko uszkodzeń kół pasowych w silnikach spalinowych jest dość powszechnie występującym. Przyczyny uszkodzeń możemy podzielić na dwa typy. Pierwsza to niewłaściwy montaż dokonany przez serwisanta w warsztacie, drugi – wada materiałowa występująca w produkcie.
EPB Elektryczny hamulec ręczny
W dzisiejszych czasach elektryczny hamulec ręczny staje się standardem nawet w samochodach niższych klas. Jego budowa jest dosyć prosta: elektryczny nastawnik działa bezpośrednio na tłoczek zacisku lub przez linki na dźwignię, tak jak jest to w konwencjonalnym hamulcu ręcznym.