Karolina Pilarczyk zaufała produktom Petronas

 • Karolina Pilarczyk Petronas

  Karolina Pilarczyk Petronas

 • Karolina Pilarczyk Petronas

  Karolina Pilarczyk Petronas

W sezonie 2020 jedna z najlepszych zawodniczek, startujących w driftingu – Karolina Pilarczyk – będzie wspierana przez markę PETRONAS. Samochody z logo PETRONAS Syntium będzie można zobaczyć podczas startów w zawodach w Polsce, Europie i USA.

Ze względu na ekstremalne obciążenia, jakim jest poddawany silnik podczas zawodów driftingowych, wybór padł na olej PETRONAS Syntium Racer 10W-60. Już w jego nazwie jest zawarta wskazówka, do jakich zastosowań jest on przeznaczony (race to po angielsku wyścig). Przy jego tworzeniu przydały się doświadczenia, zebrane przez PETRONAS podczas wyścigów, w tym Formule 1 i innych dyscyplinach motorsportu. W pełni syntetyczny olej Syntium Racer 10W-60 sprawia, że silnik ma wysoką moc, zapewnia wysoki poziom ochrony przed zużyciem w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach, utrzymuje silnik w czystości, a ciśnienie oleju jest na optymalnym poziomie podczas szybkiej jazdy. Dużą zaletą oleju Syntium jest zastosowana w nim technologia CoolTech™, która zapobiega przegrzaniu się silnika i obniża temperaturę jego pracy. Karolina będzie stosować olej Syntium Racer 10W-60 we wszystkich swoich samochodach, zarówno tych przygotowanych do zawodów, jak i treningowych.

Flota Karoliny na sezon 2020 składa się z trzech samochodów – wszystkie zbudowano na bazie Nissana 200 SX. Zeszłoroczny model S14a, napędzany ośmiocylindrowym silnikiem Chevroleta o pojemności 6,2 l i mocy 550 KM został ulepszony, modyfikacjom poddano przede wszystkim zawieszenie i układ napędowy. Drugi, identyczny Nissan, ma nieco mniejszy, bo „zaledwie” 5,3-litrowy silnik V8, który dzięki doładowaniu rozwija ok. 700 KM. Tegoroczną nowością jest Nissan 200 SX S15, a pod maską znalazł się również doładowany silnik V8 – o pojemności 6,2 l i mocy 800 KM. Identyczne auto było wykorzystane w filmie „Szybcy i wściekli: Tokio Drift”. Poza tym można będzie zobaczyć Karolinę także w charakterystycznym różowym Chevrolecie Camaro.

W planach Karoliny znalazły się oczywiście starty w zawodach driftingowych – w seriach Formula Drift, Drift Open, Drift Kings, a także Driftingowych Mistrzostwach Polski. Ze względu na aktualną sytuację zawody, które miały odbyć się w pierwszej części sezonu, są przesuwane na późniejsze terminy, zatem od czerwca możemy się spodziewać skondensowanej dawki emocji. A zanim zacznie się prawdziwa rywalizacja, Karolina będzie pokazywać, jak wraz z Mariuszem Dziurleją, jej team managerem, przygotowują samochody do sezonu i jak zbudować auto do driftu. Będzie więc można zobaczyć wymianę oleju w silniku i dyferencjalne Nissana S14, będą konkursy i akcje społeczne.

„Jako Petronas mamy wiele doświadczeń związanych z motorsportem, od lat wspieramy zespół Mercedesa w Formule 1, a także ekipy startujące w Rajdzie Dakar czy zawodników serii Moto GP. Bardzo się cieszę, że Karolina dołączyła do tego grona i w tym sezonie będzie miała okazję przekonać się, że oleje Petronas świetnie sprawdzą się w tak wymagającym sporcie jak drifting” – powiedział Adam Bober, dyrektor ds. rynku PETRONAS w Polsce.
Zespół PETRONA

  • Slider 5
  • Slider 6
  • Slider 7
  • Slider 8
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
  • Slider 172
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022
Tema na Instagram Tema na You Tube Tema na Facebook
Do góry