Genewa 2017. Co potrafi inteligentna opona?

Tegoroczne stoisko firmy Goodyear na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie po raz kolejny było pełne ekscytujących premier. Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem najważniejszych informacji na temat opon koncepcyjnych Goodyear oraz nowości produktowych przygotowanych specjalnie na trwające właśnie święto motoryzacji.

Opony koncepcyjne – odpowiedź firmy Goodyear na wyzwania stojące przed branżą oponiarską.

Eagle 360 Urban: wspierana przez sztuczną inteligencję kulista opona wyprodukowana w technologii 3D ukazuje wizję Goodyeara na przyszłość mobilności, w której opona będzie posiadała umiejętność rozpoznawania, decydowania, dostosowywania się do warunków na drodze i komunikowania z otoczeniem. W tym roku pokazujemy więcej szczegółów dot. potencjalnego działania i wykorzystywania naszego innowacyjnego produktu w przyszłości.

Zobacz film: Czym jest niesamowita opona Goodyear Eagle 360 Urban? oraz Jaka jest przyszłość opon?  

IntelliGrip Urban: opona przyszłości wyposażona w liczne, zaawansowane czujniki wspierania systemów kontroli oraz zbierania danych, które są odpowiedzią na potrzeby flot przyszłych generacji autonomicznych pojazdów elektrycznych wykorzystywanych w ramach miejskiego ride-sharingu. 

Goodyear CityCube: unikalne opony dla koncepcyjnej Toyoty i-TRIL. Goodyear CityCube posiada czujniki i zróżnicowaną konstrukcję dla przedniej i tylnej osi innowacyjnego samochodu koncepcyjnego Toyoty.

Zobacz film pokazujący naszą wizję przyszłości oraz rolę naszych opon koncepcyjnych być może już w niedalekiej przyszłości:

Oprócz innowacji firma Goodyear pokazała też inne znakomite nowości:

 • Dunlop Sport Maxx Race 2: nowa generacja wyjątkowych opon oferujących znakomite osiągi zarówno na torze, jak i drogach publicznych, która została stworzona przy współpracy z marką Porsche z myślą o modelu 911 GT3;
 • Opony Dunlop na Mistrzostwa Świata (WEC) FIA: produkty marki po raz kolejny zostały wybrane przez zwycięski w klasie GTE Pro zespół Aston Martin Racing, a także najlepsze w klasie LMP1 Privateer oraz LMP2 teamy Rebellion i Alpine.
  • Slider 5
  • Slider 6
  • Slider 7
  • Slider 8
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020
Tema na Instagram Tema na You Tube Tema na Facebook
Do góry